single

Gençlerbirliği 1 - 1 Yeni Malatyaspor maç sonu açıklamaları

Kulüp Antrenörümüz Hakan Çalışkan, futbolcularımız Benjamin Tetteh ve Mustafa Eskihellaç maç sonu açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor'umuzun 1-1 berabere kaldığı Gençlerbirliği maçı sonrası açıklamalarda bulunan Kulüp Antrenörümüz Hakan Çalışkan, "Puana şiddetle ihtiyaç duyan iki takım vardı. Maça eksik başladık. Bu duruma göre kurguyu değiştirdik. Gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra set oyununa dönüştü. Çok zor oldu ama futbolcularımız inanılmaz performans göstererek bunu kapatmaya çalıştılar. Sonradan oyuncu değişikliklerini buna göre yaptık. Mustafa'nın son dakikalara yakın yakaladığı pozisyon yüzde yüzlük gol pozisyonuydu. Atsaydı durumu 2-1 yapacaktık ve daha sonrası da gelecekti. Yaklaşık 70 dakika 10 kişi oynamak çok zor ve 1 puan memnun etti." ifadelerine yer verdi.

Benjamin Tetteh, "11'e 11 devam etseydik kazanacağımıza inandığımız bir maçtı. Buna inanıyordum ama 10 kişi kaldıktan sonra daha çok defansif oynamaya ve kontra ataklarla hücuma gitmeye çalıştık.  Oyun bu şekilde bitti ve 1-1 sonuçlandı. Bütün takım elimizden gelenin en iyisini yaptık. 1 puan aldık ve bunun için sevinçliyiz." dedi.

Mustafa Eskihellaç, "Tabi ki bazı planlarımız vardı. Ama erken bir kırmızı kartla 10 kişi kaldık. Bu planımızı bozdu ve oyunu tersine çevirdi. Sonrasında kontra ataktan bir gol bulduk, öne geçtik. Sonrasında iyi bir mücadele verdik. Yediğimiz şansız bir gol var. Kaçırdığım bir gol var. Bunun için üzgünüm. İnşallah önümüzdeki haftalarda bunu telafi ederim." dedi.

Top