single

Yeni Malatyaspor 0 - 0 Fatih Karagümrük maç sonu açıklamaları

Teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, Kaptanımız Adem Büyük ve Futbolcumuz Abdulsamed Damlu maç sonu açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor'umuzun 0-0 berabere kaldığı Fatih Karagümrük maçı sonrası açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, "Aslında maça iyi başlamadık. Fatih Karagümrük bizden daha iyi topa sahipti. Ama biz zaten mücadele takımıyız. Hızlı hücumlar ile mücadele eden bir takımız. İlk yarıda da böyle bir oyun oldu. Tabi kırmızı karta kadar. Kubilay’ın gördüğü kırmızı kart pozisyon gibi sezon başından beri verilmeyen 10 tane pozisyon çıkarırım. Faul bile verilmeyen pozisyonlar var. Ama nedense bize çok kolay çıkabiliyor bunlar. Özellikle VAR hakemlerinin bu tür pozisyonlarda daha doğru bir karar vermesi gerekir. Bana göre çok kolay bir kırmızı kart. Belki ayağına bir temas var ama bu temasların hepsine kırmızı kart çıkarsa sahada oyuncu bulamayız herhalde.

Maça gelince 10 kişiyle 2. yarı ancak bu kadar mücadele edilir. Hele ki bu ağır sahada. Oyuncularımı tebrik ediyorum verdikleri mücadelelerden dolayı. Kendi sahamızda kazansaydık daha iyi olurdu ama 1 puan iyi. Fofana’nın kaçırdığı net pozisyonu vardı. Atsaydı kazanacaktık ama olmadı. Abdulsamed’te iyiydi. Oyuncularımı tekrar kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

Kaptanımız Adem Büyük, "Her iki takım için de zor müsabakaydı. Kar yağışından sonra sahayı temizlemek çok sağlıklı değil açıkçası. Çünkü tamamen balçık bir sahada oynadık. Bundan sonra bunlara daha dikkat etmemiz gerekli. Maalesef Türkiye’deki saha şartları çok elverişli değil ama yapacak bir şey yok. Biz çıktık mücadelemizi verdik. Her iki takımda mücadele etti. Özellikle biz 10 kişi kaldıktan sonra da savunmada iyi durduk. Nasıl oynamamız gerekiyorsa öyle oynadık. Rakibin net pozisyonu yok. Sadece uzaktan attığı şutlar vardı. Abdulsamed bu şutları başarılı karşıladı.

1 puan kendi sahamızda olduğumuz için üzücü ama 10 kişi bu mücadeleye 1 puan iyi. Dediğim gibi çok zor saha şartları vardı. En önemlisi ise bu saha şartlarında sakatlık olmamasıydı. Bu da her iki takım adına sevindirici olaydı. Takım arkadaşlarımı tebrik ederim." dedi.

Kalecimiz Abdulsamed Damlu, "Ben sahaya çıktığımda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Çok zor hava şartları altında oynandı. Ama takım olarak çok iyiydik. Eksik kalmamıza rağmen iyi mücadele ettik. Maçın hakkı beraberlikti. Çünkü her iki tarafında pozisyonları yoktu. Güzel bir maçtı. Kendi adıma da güzel geçti. Mutluyum." dedi.

Top