single

A. Hatayspor 1-2 Yeni Malatyaspor maç sonu açıklamaları

Teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu maç sonu açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, 2-1 galip geldiğimiz A. Hatayspor maçının ardından, "Maçta her şeyi doğru yaptığımızı düşünüyorum" dedi.
 

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, mücadele sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 

Hamzaoğlu, rakiplerinin son 10 dakikasındaki baskıya cevap veremediklerini belirterek, “Maçın başından son 10 dakikaya kadar oldukça iyi bir oyun ortaya koyduk. Oyunun kontrolü bizim elimizdeydi ve rakibimize çok fazla şans vermemeye gayret ettik. İyi giden bir oyun vardı. Yediğimiz golden sonra rakibimizin baskıları maçın son anına kadar devam etti. Ama oyuncularımın performansından memnunum. Sonradan biraz daha dirençli olabilir, bu kadar çok kale içine gömülmeyebilirdik. Fakat başaramadık bu maçta. Kalemizden uzak tutamadık son dakikalarda. A. Hatayspor’u tebrik ediyorum. Önümüzdeki hafta Galatasaray maçı var ve en iyi şekilde o maça hazırlanacağız. İlk yarıyı da bu şekilde tamamlayacağız.” dedi.

 

Yeni Malatyaspor'umuzun takım kaptanı Adem Büyük, "Kazandığımız için mutluyuz. Özellikle ikinci yarıda yakaladığımız çok net pozisyonlar vardı. Kaçırdığımız pozisyonları atsaydık belki daha farklı bir skor elde edebilirdik. Bugün sevindirici olan taraf biz 2-0 öne geçene kadar pozisyon vermememiz. Çünkü ligin en iyi organize olan takımlarından bir tanesine karşı oynadık. İyi de oyuncuları var. Kalemize gelemediler. Ama 2-0’dan sonra doğal olarak biraz geri çekildik. Bunu yapmamamız gerekirdi. 2-0’dan sonra 1 gol yedik. Verdiğimiz pozisyonlar da vardı. Bunları ilerleyen haftalarda en aza indirmeye çalışacağız. Kazandığımız için ve gol attığım için mutluyum. Herkes iyi mücadele etti. Bugün hak ettiğimiz bir galibiyeti alarak mutlu bir şekilde dönüyoruz. Önümüzde bir Galatasaray maçı var. Bu maça da en iyi şekilde hazırlanıp elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız." dedi.

Top