single

Gençlerbirliği maç sonu açıklamaları

Yeni Malatyaspor’umuz Gençlerbirliği'ni 2-1 mağlup etti.

Maç sonu Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, Oyuncularımız Kubilay Kanatsızkuş, Zeki Yavru ve Karim Hafez yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, "Bu maç önemliydi. Çünkü o sıçramayı yapmamız gerekiyordu. Bir kaç hafta sonra bay geçeceğiz. O haftaya kadar toplayabildiğimiz kadar puan toplayıp en azından deplasmanda puan alamadığımız zaman çok aşağılarda gözükmememiz lazım. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün belki çok iyi bir oyun ortaya koymadık. Hafez uzun süredir maç oynamadığı için ne vereceği belli değildi. Önce onu ileride başlatıp sonrada geriye çekeriz diye düşündük. Geçen hafta Erkan da iyi bir oyun ortaya koymuştu. Onu da değerlendirmek istedik. Maça böyle başladık. Daha sonra ikinci yarı Hafez'i kendi yerine çekip oyuncu değişikliği yaptık. Çünkü oyunu biraz daha elimize almamız gerekiyordu.

İlk yarıda Gençlerbirliği bizden daha iyi pas yaptı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Hiçbir şekilde maçı bırakmadılar. Son ana kadar kazanmak için mücadele ettiler. Yeni transferlerimizin bu galibiyette payının olması bizi çok sevindirdi. Diğer oyuncularımı da teker teker kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

Karim Hafez, “Öncelikle takıma teşekkür etmek istiyorum. Hepimiz kompakt oynadık, birlikte oynadık. Asist yaptığım için mutluyum. Takımın galibiyetinde benimde payım olduğu için çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum. Beşiktaş maçına gelecek olursak, bütün takımlara aynı şekilde hazırlanıyoruz.

Beşiktaş maçına da aynı şekilde hazırlanacağız. Tabi büyük takımla oynamak futbolcular için güzel bir olay. Bu maç için her şeyimizi ortaya koyacağız. Elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Zeki Yavru, "Öncelikle galip gelmek önemli. 1-0'dan geriye dönmek daha da önemli. Bunun için iyi bir çaba sarfettik. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. İki haftadır gol atıp bir de asist yapmak kendi bireysel performansım adına da sevindirici bir olay. Bana inananlara mahçup olmamak için elimden geleni yapmaya çalıştım. Zaten Zeki Yavru bu. Her gittiği takımda her giydiği formada elinden geleninin fazlasını vermeye çalışan, terinin son damlasına kadar mücadele etmeye çalışan bir Zeki Yavru var. Bugün de onu göstermeye çalıştım. Kendi adıma da sevinçliyim.

Bu galibiyet önemliydi. Puanımızı 8 yaptık. Sıralama olarak daha erken ama yukarılara tırmanmak için biz bu maçta galip gelmek istiyorduk. Bunu başardık. Takım olarak mutluyuz." dedi.

Top