single

Kamuoyuna Duyurulur

    KAMUOYUNA DUYURU

  16 ARALIK 2018 tarihinde, kulübümüze yönelik  gerçekleştirilen silahlı saldırı, tüm kamuoyunu derinden üzmüştür.Silahlı eylemi gerçekleştiren failler, emniyet güçleri tarafından yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.

Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılaması devam eden dosyanın, bugün 2.celsesi görülmüştür. Mahkeme heyeti ;

-Müşteki beyanları

-Sanıkların, silahlı eyleme yönelik tape kayıtları,

-Mevcut delil durumları,

-Suçu ikrar eden sanıkların bulunması ve bunlara ek olarak, sanıkların suçu işlediğine yönelik  “ yeterli delil ve somut şüphe” bulunmasına karşın tahliyelerine karar vermiştir.

 Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesi vermiş olduğu  “kanuna aykırı ve garabet “ kararla, adalete ve kanuna olan güveni ayaklar altına almıştır. Tüm futbolcuların, idari ve teknik personelin, kulüp binasında bulunduğu esnada, kulüp binasının kurşunlanması; mahkeme yargıçları  tarafından hayatın olağan akışı içinde değerlendirilerek tahliye kararı verilmiştir. Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu bu talihsiz karar, geleceğe yönelik olarak sorunları beraberinde getirecektir. Toplumsal bir olgu olan suç unsurun karşılıksız bırakılması, futbolun paydaşlarını tehlike ile yüz yüze bırakacaktır.Yeni Malatya Spor Kulübüne karşı yapılan silahlı eylem ve tahliye kararı karşısında ilgili yargıçlara şu soruyu sormak isteriz ;

"Malatya’nın en büyük sivil toplum örgütü olan Yeni Malatya Spor Kulübüne gerçekleştirilen silahlı eylemin, cezai karşılığı için futbolcu ya da yöneticilerin ölmesi mi gerekir? “

 14/05/2019 tarihinde verilmiş olan “kanuna aykırı ve garabet “ kararın takipçisi olacağımızı , tüm kanuni haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna  beyan ederiz.

Yeni Malatya Spor Kulübü

Top